Webinar: Pacjent z trądzikiem różowatym w gabinecie kosmetologicznym (nagranie z automatycznym dostępem do platformy - licencja zgodna z regulaminem) - Kosmetologia w Polsce
Kosmetologia
Kosmetologia

Webinar: Pacjent z trądzikiem różowatym w gabinecie kosmetologicznym

249,00 

Trądzik różowaty (Rosacea) jest przewlekłą dermatozą zapalną, która dotyka około 10% populacji. U źródeł Rosacea tkwi dysfunkcja immunologiczna i rozregulowanie układu nerwowo-naczyniowego. Skutkiem tych zmian jest charakterystyczny obraz skóry.

Webinar: Pacjent z trądzikiem różowatym w gabinecie kosmetologicznym

Cena Webinaru:

249 zł zawiera 3 miesięczny dostęp do:

  • nagrania webinaru – 2,5 h
  • prezentacji, którą możesz pobrać i wydrukować

Trądzik różowaty (Rosacea) jest przewlekłą dermatozą zapalną, która dotyka około 10% populacji. U źródeł Rosacea tkwi dysfunkcja immunologiczna i rozregulowanie układu nerwowo-naczyniowego. Skutkiem tych zmian jest charakterystyczny obraz skóry. W przebiegu trądziku różowatego pojawia się rumień i zmiany o charakterze grudkowo-krostkowym. Trądzik różowaty to choroba z zakresu dermatologii. W praktyce jednak, pacjenci ze zmianami grudkowo-krostkowo-rumieniowym w pierwszej kolejności odwiedzają gabinety kosmetologiczne. To sprawia, że kosmetolodzy powinni posiadać kompetencje i znać narzędzia, które umożliwią pomoc pacjentom z Rosacea. O tym, jaki przebieg ma trądzik różowaty i jaki powinien być kierunek terapii, opowiem podczas webinaru “Pacjent z trądzikiem różowatym w gabinecie kosmetologicznym”.

  1. Obraz skóry z trądzikiem różowatym:
  2. Trądzik różowaty jako choroba ogólnoustrojowa
  3. Okresy zaostrzeń i remisji. Od czego zależą?
  4. Zalecenia dla Rosaea wydane przez organizację American Acne & Rosacea Society (AARS)
  5. Rola kosmetologa w terapii trądziku różowatego
  6. Zabiegi kosmetologiczne dla skóry z trądzikiem różowatym
  7. Zalecenia w pielęgnacji domowej
  8. Case Study.

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!