fbpx
Kosmetologia
Kosmetologia

Webinar: Pacjent z trądzikiem różowatym w gabinecie kosmetologicznym

249,00 

W przebiegu trądziku różowatego pojawia się rumień i zmiany o charakterze grudkowo-krostkowym. Mimo, że jest to choroba z zakresu dermatologii w praktyce klienci, których dotknęła, często pojawiają się w gabinetach kosmetologicznych. Pociąga to za sobą konieczność zdobycia przez kosmetologów nowych kompetencji, pozyskania nowej wiedzy, by móc skutecznie pomagać klientom z Rosacea.

PayPo

Webinar: Pacjent z trądzikiem różowatym w gabinecie kosmetologicznym

W CENIE WEBINARU OTRZYMUJESZ:

 • trzymiesięczny dostęp do nagrania webinaru (2,5 godziny),
 • prezentację wykorzystaną w trakcie webinaru – do pobrania i wydruku,
 • imienny certyfikat potwierdzający Twój udział w webinarze (dostępny na platformie edukacyjnej).

Trądzik różowaty (Rosacea) jest przewlekłą dermatozą zapalną, która dotyka około 10% populacji. U jej źródeł tkwi dysfunkcja immunologiczna i rozregulowanie układu nerwowo-naczyniowego, których skutkiem jest charakterystyczny obraz skóry. W przebiegu trądziku różowatego pojawia się rumień i zmiany o charakterze grudkowo-krostkowym. Mimo, że jest to choroba z zakresu dermatologii w praktyce klienci, których dotknęła, często pojawiają się w gabinetach kosmetologicznych. Pociąga to za sobą konieczność zdobycia przez kosmetologów nowych kompetencji, pozyskania nowej wiedzy, by móc skutecznie pomagać klientom z Rosacea. Dowiedz się czym jest trądzik różowaty, jakie są zalecenia w przypadku jego zdiagnozowania, jaka jest Twoja rola, jako kosmetologa, w sytuacji, kiedy trafia do Ciebie pacjent z tą dermatozą i z jakich narzędzi możesz skorzystać, by mu skutecznie pomóc.

PLAN WEBINARU:

 1. Obraz skóry z trądzikiem różowatym:
 2. Trądzik różowaty jako choroba ogólnoustrojowa
 3. Okresy zaostrzeń i remisji. Od czego zależą?
 4. Zalecenia dla Rosaea wydane przez organizację American Acne & Rosacea Society (AARS)
 5. Rola kosmetologa w terapii trądziku różowatego
 6. Zabiegi kosmetologiczne dla skóry z trądzikiem różowatym
 7. Zalecenia w pielęgnacji domowej
 8. Case Study.

Uzupełnij swoją wiedzę o specyfice skóry naczyniowej korzystając z webinaru „Skóra naczyniowa – wyzwanie dla kosmetologa”.


0 Reviews

Write a Review