Szkolenie: Pacjent trychologiczny w ujęciu interdyscyplinarnym - Kosmetologia w Polsce
Kosmetologia
Kosmetologia

Szkolenie: Pacjent trychologiczny w ujęciu interdyscyplinarnym

999,00 

Szkolenie „Pacjent trychologiczny w ujęciu interdysyplinarnym” dedykowane jest do kosmetologów (z tytułem licencjata lub magistra), którzy pragną rozszerzyć zakres swoich usług o trychologię i zdobyć nowe kompetencje, pozwalające na pracę z problemami skory głowy oraz wypadaniem włosów.

PACJENT TRYCHOLOGICZNY W UJĘCIU INTERDYSCYPLINARNYM

Szczegóły szkolenia

 • Szkolenie prowadzone jest w formie online (2 spotkania po 2h). Po zakupie szkolenia otrzymujesz dostęp do prezentacji, którą wspólnie omawiamy podczas pierwszego spotkania online. Przed drugim spotkaniem wysyłam do Ciebie Case Study (przypadek pacjenta, wyniki badań, obraz skóry głowy), dla którego samodzielnie opracowujesz terapię, a następnie na spotkaniu omawiamy i wspólnie weryfikujemy ustalone działanie.
 • Termin ustalany jest indywidualnie

Cena szkolenia

 999 zł zawiera:

 • 2 indywidualne spotkania online po 2h
 • Ponad 100-stronicowy konspekt prezentacji
 • Certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu

Opis szkolenia

Włosy są wytworem naskórka. Podobnie jak skóra, za pośrednictwem naczyń krwionośnych mają kontakt ze składnikami budulcowymi, hormonami (tarczycy, androgenami, estrogenami, kortyzolem), komórkami układu immunologicznego, neuroprzekaźnikami czy w końcu mikroelementami, albuminami i witaminami. To one zaopatrując skórę właściwą i przenikając do brodawki włosa w największym stopniu przyczyniają się do ostatecznego wyglądu i zdrowia włosów.

W obliczu rosnących problemów z wypadaniem włosów, łupieżem czy atopiami, dysponujący wiedzą z obszaru fizjologii komórki i budowy skóry kosmetolog posiada dobrą bazę do pracy z pacjentem trychologicznym. Dziedzina trychologii łączy wiedzę z zakresu biochemii, histologii, medycyny funkcjonalnej i analityki medycznej.

Szkolenie „Pacjent trychologiczny w ujęciu interdysyplinarnym” dedykowane jest do kosmetologów (z tytułem licencjata lub magistra), którzy pragną rozszerzyć zakres swoich usług o trychologię i zdobyć nowe kompetencje, pozwalające na pracę z problemami skory głowy oraz wypadaniem włosów.

Podczas szkolenia otrzymujesz przede wszystkim wiedzę praktyczną. Dowiesz się, w jaki sposób zdiagnozować przyczyny problemów ze skórą głowy i wypadaniem włosów. Poznasz techniki, które obejmuje kompleksowa praca z pacjentem trychologicznym. Omówimy również studium przypadku, podczas którego przeprowadzę Ciebie przez całą terapię, począwszy od wywiadu, poszukiwania przyczyn przez ustalenie kompleksowej terapii po wdrożenie zabiegów trychologicznych.

Biorąc udział szkoleniu nie tylko podnosisz swoje kompetencje zawodowe, ale przede wszystkim zwiększasz efektywność i zakres swojej pracy. A dopiero efektywna praca przynosi satysfakcję i mobilizuje zarówno Ciebie do dalszego rozwoju jak i Twoich podopiecznych do korzystania z Twoich usług.

Program szkolenia

 • Trychologia jako element interdyscyplinarnej kosmetologii. Jak wykorzystać wiedzę kosmetologiczną w trychologii?
 • Diagnostyka w ujęciu trychologicznym. Biochemia, analiza pierwiastkowa, nietolerancje pokarmowe, dysbioza jelitowa, wymazy skóry głowy.
 • Rodzaje anemii i celowana suplementacja.
 • Gruczoł tarczycowy a skóra głowy i włosy. Jak za pomocą suplementów i diety wesprzeć włosy w zaburzeniach tarczycy?
  Pielęgnacja zewnętrzna. Na co zwrócić uwagę dobierając preparaty kosmetyczne?
  Przegląd zabiegów trychologicznych. O możliwościach zabiegowych, którymi dysponuje kosmetolog.
 • Dobrostan psychiczny a włosy. Aspekt psychologiczny w terapii trychologicznej.
 • Część warsztatowa i case study: wypadanie telogenowe, wypadanie typu męskiego; łupież suchy i łupież tłusty.
error: Treść jest chroniona prawem autorskim!