Logo Loading
Diagnostyka i suplementacja w kosmetologii
Diagnostyka i suplementacja w kosmetologii

Szkolenie: Diagnostyka laboratoryjna i suplementacja – część 1.

999,00 

Szkolenie „Diagnostyka laboratoryjna i suplementacja w gabinecie kosmetologicznym” ma na celu zapoznać i nauczyć Ciebie możliwości diagnostycznych, oceny parametrów zdrowia. doboru bezpiecznych i skutecznych suplementów diety i płynnego ich włączania w terapię zabiegową. Jedynie takie, kompleksowe podejście do skóry gwarantuje pożądany i długotrwały efekt terapii kosmetologicznej.

DIAGNOSTYKA LABORATORYJNA I SUPLEMENTACJA W GABINECIE KOSMETOLOGICZNYM - część 1.


Koszt

Cena 999 zł zawiera:

  • Dostęp do 7-godzinnego szkolenia pełnego wiedzy, konkretnych informacji na temat diagnostyki laboratoryjnej i suplementacji w gabinecie kosmetologa
  • Materiały edukacyjne (prezentacja, karta pacjenta do przeprowadzania konsultacji), do których zawsze będziesz mogła powrócić 
  • Certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu

Opis szkolenia

Skóra za pomocą systemu naczyń krwionośnych regulowana jest przez czynniki takie jak: hormony (hormony tarczycy, androgeny, estrogeny, kortyzol), komórki układu odpornościowego, neuroprzekaźniki czy w końcu mikroelementy, albuminy i witaminy. To właśnie one zaopatrując skórę właściwą i przenikając na drodze osmozy do naskórka w największym stopniu przyczyniają się do ostatecznego wyglądu i zdrowia skóry. Nie wystarczy już wykonywanie zabiegów zgodnie z procedurami czy nawet stosowanie kosmetyków, które mają gwarantować przedłużenie terapii gabinetowej, w domu. Kosmetyczna, zewnętrzna pielęgnacja skóry to powierzchowne działanie, które bez oceny zdrowia organizmu, może być zabiegiem nieskutecznym, nieprzynoszącym ani poprawy skóry pacjenta ani satysfakcji z wykonanej pracy u kosmetologa.

W nowoczesnym, postępującym gabinecie kosmetologicznym kluczowe znaczenie zaczyna mieć diagnostyka biochemiczna, która umożliwia spojrzenie na problemy skórne z szerzej perspektywy i przyczynową, a nie jak wcześniej skutkową terapię kosmetologiczną. Podstawową funkcją diagnostyki w kontekście pracy kosmetologa, jest wykrycie czynników zapalnych, które prowokują zmiany skórne (trądzik różowaty, trądzik wieku dojrzałego, przebarwienia) i ograniczenie ich wpływu na największy organ człowieka.

Szkolenie „Diagnostyka laboratoryjna i suplementacja w gabinecie kosmetologicznym” ma na celu zapoznać i nauczyć Ciebie możliwości diagnostycznych, oceny parametrów zdrowia, doboru bezpiecznych i skutecznych suplementów diety i płynnego ich włączania w terapię zabiegową. Jedynie takie, kompleksowe podejście do skóry gwarantuje pożądany i długotrwały efekt terapii kosmetologicznej.

Biorąc udział szkoleniu nie tylko podnosisz swoje kompetencje zawodowe, ale przede wszystkim zwiększasz efektywność swojej pracy. A dopiero efektywna praca przynosi satysfakcję i mobilizuje zarówno Ciebie do dalszego rozwoju jak i Twoich podopiecznych do korzystania z Twoich usług.

Program szkolenia

  • Diagnostyka w gabinecie kosmetologicznym: parametry biochemiczne (morfologia, profile hormonalne, witaminy i mikroelementy), analiza pierwiastkowa włosa (obciążenie metalami ciężkimi), nietolerancje pokarmowe, ocena mikrobiomu jelit.
  • Suplementy diety. Wyrównanie niedoborów przy równoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa pacjenta.
  • Diagnostyka i celowana suplementacja w dermatozach: skóra trądzikowa (trądzik młodzieńczy, trądzik dojrzały), skóra naczyniowa i trądzik różowaty, przebarwienia.
  • Healthy aging – zdrowe starzenie. Jak spowolnić starzenie organizmu? Antyoksydacja, naprawa genów, detoksykacja organizmu.
  • Skóra w okresie menopauzy. Jak wspierać skórę od wewnątrz?
  • Studium przypadku: od konsultacji przez diagnostykę po zabiegi kosmetologiczne i pielęgnację kosmetyczną. O tym jak tworzyć kompleksowy Beauty-Plan.
error: Treść jest chroniona prawem autorskim!