Szkolenie: Układ hormonalny w pracy Kosmetologa - Kosmetologia w Polsce

Kosmetolożko, zaburzenia hormonalne stanowią przyczynę rozwoju:

 • Trądziku dojrzałego – Acne Tarda
 • Trądziku pospolitego – Acne Vulgaris
 • Trądziku różowatego
 • Przebarwień.

Zadaniem Kosmetologa pracującego w nurcie Healthy Aging jest zrozumienie, w jaki sposób hormony wpływają na rozwój popularnych dermatoz oraz rozszerzenie terapii o: diagnostykę laboratoryjną i suplementację niezbędną do pracy z przyczyną zmian skórnych.

Z myślą o kosmetologach, którzy stawiają na jakość terapii i długoterminowe efekty zabiegowe, stworzyłam szkolenie: „Układ hormonalny w pracy Kosmetologa”.

O szkoleniu

Gospodarka hormonalna w nieodłączny sposób związana jest z kondycją skóry. Na powierzchni błony komórkowej i/lub we wnętrzu fibroblastów oraz komórek naskórka znajdują się liczne receptory dla hormonów (od hormonów peptydowych przez steroidowe, po aktywną postać witaminy D3). To one odpowiadają za ich metabolizm. Zaburzenia wydzielania i dysfunkcje gruczołów dokrewnych przekładają się na wygląd i zdrowie skóry, od łagodnych postaci trądziku po nawracające i trudne do usunięcia przebarwienia.

Szkolenie „Układ hormonalny w pracy Kosmetologa” ma na celu pomóc profesjonalistom w zrozumieniu patogenezy najczęściej zgłaszanych zmian skórnych oraz ocenie parametrów biochemicznych i wyborze dalszych kroków w terapii. Do tych ostatnich należą: suplementacja, mikroodżywianie, zalecenia związane z trybem życia oraz współpraca ze specjalistą – endokrynologiem.

Czego nauczysz się podczas szkolenia?

 1. Lekcja 1. Wstęp do endokrynologii. Zapoznam Ciebie z budową układu hormonalnego, narządami dokrewnymi i produkowanymi przez nie hormonami.
 2. Lekcja 2. Rodzaje hormonów i ich metabolizm. Pod pojęciem hormon kryje się wiele różnych substancji, a każda z nich wpływa na komórki w odmienny sposób. Z lekcji drugiej dowiesz się o: hormonach peptydowych, katecholaminach, hormonach tarczycy, hormonach steroidowych, eikozanoidach, witaminie D3.
 3. Lekcja 3. Rola hormonów w patogenezie zmian skórnych. Trądzik pospolity, trądzik dojrzały, trądzik różowaty i przebarwienia – to dermatozy, które rozwijają się na podłożu zmian hormonalnych. Poznasz hormony oraz dowiesz się, dlaczego wpływają na ich przebieg.
 4. Lekcja 4. Aspekt praktyczny. Prowadzenie pacjenta z zaburzeniami hormonalnymi. To lekcja po brzegi nasycona praktyką z pracy kosmetologa. W jej trakcie przeprowadzę Ciebie przez: badania laboratoryjne, pozwalające na ocenę zaburzeń hormonalnych, suplementy diety i wskazówki z zakresu mikroodżywiania oraz rytmu okołodobowego. Nie zabraknie również odpowiedzi na pytania: czym charakteryzują się najpopularniejsze choroby wśród pacjentów gabinetów kosmetologicznych (PCOS, cukrzyca) oraz kiedy należy podjąć współpracę z endokrynologiem.

Kim jestem?

 • Od ponad 10 lat jestem związana z branżą Beauty
 • Od 2015 roku prowadzę własny gabinet kosmetologiczny. Stawiam na najwyższą jakość usług i przyczynową pracę ze zmianami skórnymi
 • Od 2016 roku współtworzę magazyn LNE, najpopularniejsze czasopismo branży Beauty w Polsce i na świecie
 • W 2018 roku postanowiłam podzielić się swoją pasją i doświadczeniem. Stworzyłam pierwsze szkolenie, które łączy wiedzę z zakresu kosmetologii, diagnostyki i suplementacji
 • W moich szkoleniach stacjonarnych i online udział wzięło tysiące Kosmetologów z całego świata.

Opinie profesjonalistów o moich szkoleniach:

Dla kogo dedykowane jest szkolenie?

Szkolenie „Układ hormonalny w pracy Kosmetologa” dedykowane jest dla wszystkich specjalistów, którzy pragną oferować pacjentom długoterminowe efekty terapii zabiegowej. Dla Kosmetologów, którzy gotowi są na rozwój i poszerzenie swoich kompetencji o dziedzinę endokrynologii i zaimplementowanie jej do swojej praktyki, w postaci dodatkowej diagnostyki, suplementacji lub podjęcia współpracy z odpowiednim specjalistą. Tak holistyczne podejście w zawodzie Kosmetologa przynosi satysfakcjonujące efekty zarówno dla Niego jak i podopiecznego.

Jak to działa?

 • Natychmiastowy dostęp do platformy 24/7
 • Lekcje w postaci nagrania, do których możesz powracać przez okres 3 miesięcy
 • Ponad 100 stronicowy konspekt prezentacji, który możesz pobrać i wydrukować
 • Miejsce na Twoje notatki. Praca we własnym tempie

To szkolenie wzniesie Twoje kompetencje na zupełnie inny poziom i sprawi, że zaczniesz się wyróżniać fantastycznymi efektami w pracy z pacjentami!

Cena 999 zł zawiera:

 • 3 miesięczny dostęp do 5h nagrania na platformie: Akademia Kosmetologa
 • Imienny certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu
 • Dostęp do zamkniętej grupy na FB
error: Treść jest chroniona prawem autorskim!