fbpx

Portal uPacjenta.pl Lipiec/2021r.

Badania laboratoryjne a problemy skórne

Zaburzenia hormonalne, niedobory mikroelementów, obciążenia metalami ciężkimi, dysfunkcje nadnerczy, stany zapalne, alergie i dysbioza jelitowa mają wpływ na wygląd i zdrowie skóry.

Portal uPacjenta.pl Sierpień/2021r.

Wpływ witaminy D3 na skórę

Witamina D3 ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania organizmu, a jej niedobór może wyraźnie wpływać również na wygląd i zdrowie skóry.

Portal uPacjenta.pl Październik/2021r.

Menopauza

Wejście w okres menopauzy zwykle nie jest dla kobiety łatwym doświadczeniem. Wiąże się z utratą sprawności, zmianą wyglądu. Skóra w tym okresie wyraźnie się zmienia, pojawia się więcej zmarszczek i są one coraz bardziej pogłębione.

Portal uPacjenta.pl Październik/2021r.

Trądzik pospolity

Trądzik pospolity jest zdecydowanie najczęściej występującym problemem skórnym, znanym większości nastolatków. Powszechność występowania nie koreluje niestety dodatnio z łatwością leczenia.

Kosmetologia Estetyczna 6/2020

Hormony a zdrowie skóry Rola Kosmetologa w terapii dermatoz związanych z zaburzeniami układu dokrewnego

Zaburzenia hormonalne są częstą przyczyną dermatoz. Do najpopularniejszych z nich należą: niedoczynność i nadczynność tarczycy, hiperandrogenizm, spadek estrogenów w przebiegu menopauzy.

Kosmetologia Estetyczna 2/2021

The role of dietary supplements in cosmetology therapy based on deep chemical peels

The synergy of simultaneous use of dietary supplements and chemical peels as well as the positive effect of supplementation on the effects visible on the skin was indicated.

LNE Listopad 2020

W ogniu neuroprzekaźników

Naukowcy odkrywają coraz więcej czynników mających wpływ na rozwój trądziku różowatego. Co kosmetolog powinien wiedzieć o neuroprzekaźnikach i jak przenieść wiedzę teoretyczną na praktyczne wskazówki zabiegowe?

LNE 132 Wrzesień 2020

Pamiątki z wakacji. Holistyczna terapia przebarwień

Receptą na przebarwienia posłoneczne, najczęstszy problem klientek pojawiających się jesienią w gabinecie kosmetologicznym, jest holistyczne podejście i sprawdzone, profesjonalne rozwiązania

LNE 131 Lipiec 2020

Suplementacja 20+

Antyoksydanty i NNKT to najlepsze rozwiązanie w kontekście suplementacji dla osób w wieku 20+. Produkty dobrze zbilansowane pod kątem NNKT nie tylko przyspieszają
regenerację tkanek, ale i zwiększają elastyczność błon komórkowych.

LNE 131 Lipiec 2020

Komórkowe centrum mocy

Dlaczego poprawa kondycji mitochondriów jest ważnym elementem zabiegów stymulujących skórę i powinna być stałym elementem Beauty Planu?

LNE 130 Maj 2020

Jak przygotować skórę na lato?

Przygotowanie skóry na letnie miesiące jest kluczowe dla zachowania jej zdrowia. Jak zaplanować profesjonalną pielęgnację tak, by zapewnić jej dawkę energii i substancji niezbędnych do przetrwania wakacyjnych miesięcy w idealnej kondycji?

LNE 129 Marzec/Kwiecień 2020

Case Study: Starzenie skóry wokół oczu

Uwarunkowania anatomiczne skóry wokół oczu czynią ją niezwykle wrażliwą i podatną na działanie niekorzystnych czynników. Pielęgnacja tego obszaru to dla kosmetologa duże wyzwanie.

LNE 128 Styczeń/Luty 2020

Trychologia: Wypadanie włosów

Odpowiednio dobrana kuracja trychologiczna, wsparta suplementacją, pozwala osiągnąć satysfakcjonujące i długoterminowe efekty w problemie wypadania włosów.

LNE 126 Wrzesień/październik 2019

Case Study: Skóra reaktywna

Kluczową zasadą w pielęgnacji skóry reaktywnej jest utrzymanie regularności w stosowaniu produktów do pielęgnacji domowej i zabiegów kosmetologicznych.

LNE 125 LIPIEC/SIERPIEŃ 2019

Case Study: Wielowymiarowe odmładzanie

Kosmetolog w swojej pracy zawodowej musi posiadać wiedzę i umiejętności z zakresu pielęgnacji skóry z problemami jak i pielęgnacji helathy-aging, spowalniajacej starzenie.

LNE 124 MAJ/CZERWIEC 2019

Case Study: Melasma w praktyce kosmetologa

Złożona etiologia zmian pigmentacyjnych typu melasma wymaga wielokierunkowego działania. Odwrócenie procesów wymaga czasu i cierpliwości ze strony klienta i kosmetologa.

LNE 123 Marzec 2019

Psychologia w pracy kosmetologa

Aktywne słuchanie, nazywanie i rozwijanie wewnętrznych zasobów klienta, a także umiejętność stosowania dialogu motywacyjnego to elementy budujące więź i angażujące w terapię kosmetologiczną, której celem jest już nie tylko poprawa urody, ale przede wszystkim podniesienie dobrostanu i jakości życia.

LNE 122 Styczeń 2019

Zaburzona równowaga skóry

Rzetelna diagnostyka i ustalenie planu terapii skóry to najważniejsze zadania w pracy kosmetologa. Dokładny wywiad z klientem wraz z analizą kondycji skóry jest kluczem do ustalenia źródła problemów i przygotowania planu pielęgnacyjnego.

LNE 121 Listopad/Grudzień 2018

Focus na Kolagen

Ponad połowa dostępnych na rynku zabiegów kosmetologicznych ma na celu pobudzenie komórek skóry właściwej i wzrost produkcji kolagenu. Nie zawsze jednak są one skuteczne. Od czego zależy sukces ich działań?

Wywiad - Blog Ekspercki

Trychologia - pytania i odpowiedzi

Wypadanie włosów to złożony problem. Terapie trychologiczne polegają nie tylko na stosowaniu dedykowanych preparatów, najbardziej istotne jest określenie przyczyny problemu, tj. diagnostyka.

LNE 109 Listopad 2016

Równowaga w zabiegach Anti-Aging

Zabiegi opóźniające starzenie są najczęściej wybieranymi przez pacjentów. Równowaga i świadomy dobór kuracji anti-aging stanowi bezpieczne i skuteczne rozwiązanie dla pacjentów i specjalistów wykonujących zabiegi.

LNE 113 lipiec/sierpień 2017

Suplementy diety w problemach skóry

Suplementacja zwiększa skuteczność zabiegów, i w rękach doświadczonego kosmetologa stanowi narzędzie do efektywnej pracy.

error: Treść jest chroniona prawem autorskim!